top of page

Dünya Dışı Varlıkların İzleri: Meksika Kongresi’nde Serimlenen Gizemli Fosiller”
Meksika Kongresi’nde İnsana Ait Olmadığı İddia Edilen Fosiller

14 Eylül 2023 tarihinde Meksika Kongresi’nde gerçekleştirilen özel bir oturumda, yaklaşık bin yaşında olduğu ve ‘insana ait olmadığı’ iddia edilen iki varlığın bedenleri sergilendi. Bu olay, dünya çapında büyük bir ilgi uyandırdı ve birçok tartışmayı beraberinde getirdi.


Fosillerin Keşfi

Meksikalı gazeteci ve UFO uzmanı Jaime Maussan, Peru’nun Cusco kentindeki bir madende bulunan ve ‘insana ait olmadığını’ iddia ettiği iki varlığın kalıntılarını sergiledi. Maussan, cam muhafaza içinde sunduğu fosilleşmiş ‘cesetlerin’ bin yıllık olduğunu belirtti.


Yemin altında konuşan Maussan, “Bu örnekler dünyamızdaki evrimin bir parçası değil. Bunlar bir UFO hurdasından çıkarılmadı. Bunlar diatom yosunu madeninde fosilleşmiş halde bulundu,” ifadelerini kullandı. Meksika Kongresi’nde yapılan oturum ABD’deki benzerinden haftalar sonra gerçekleşse de içeriği itibariyle çok daha sansasyonel oldu.


DNA Testi Sonuçları

Maussan, örneklerin Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi tarafından incelendiğini ve bilim adamlarının DNA örneği almayı başardığını, yaşlarının tespiti için radyokarbon testi uyguladığını aktardı. Elde edilen DNA’nın diğer örneklerle karşılaştırıldığını söyleyen Maussan, örneklerin yüzde 30’undan fazlasının fosil kaydı incelenen hiçbir canlıyla uyuşmadığını öne sürdü.


Oturuma video konferans yöntemiyle katılan Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümünden Abraham Avi Loeb da Meksika hükümetine, uluslararası bilim adamlarının daha fazla araştırma yapabilmesi için izin vermesi çağrısında bulundu. Oturuma ayrıca, ABD Donanması’nda pilot olarak görev yapmış olan ve ABD Kongresi’nde UFO’larla ilgili düzenlenen oturumda ifade veren Ryan Graves da katıldı.


Jaime Maussan Kimdir

José Jaime Maussan Flota, 31 Mayıs 1953 doğumlu bir Meksikalı gazeteci, televizyon kişiliği ve UFO bilimcidir. Kendini “ufolog” olarak tanıtan Maussan’ın gazetecilik eğitimi de bulunuyor. Maussan, UFO’lara ve dünya dışı varlıklara olan merakını YouTube kanalında da gösteriyor. 969 binden fazla abonesi bulunan kanalında dünya dışı varlıklara dair komplo teorileri içeren birçok video yer alıyor. Ancak, Maussan’ın geçmişi bu konularla ilgili oldukça şaibeli. Daha önce de benzer iddialarda bulunmuş ancak bu iddiaların çoğu çürütülmüştür.


Sonuç

Maussan, “Bu evrende yalnız olmadığımız gerçeğini kabullenmeliyiz” ifadelerini kullandı. Bu olay, dünya çapında büyük bir ilgi uyandırdı ve birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Ancak bu iddiaların doğruluğu hala tartışmalıdır ve daha fazla bilimsel araştırma gerektirmektedir.


Bilim ve politika çevrelerinde artık tanımlanamayan olağandışı olayların olduğu genel olarak kabul görüyor ama bunun kaynağı konusunda hala derin görüş ayrılıkları bulunuyor.


Kaynakça

haberler.com

iha.com.tr

bing.com

sokgazetesi.com.tr

cnnturk.com

tr.euronews.com

dailymotion.com

beyazgazete.com

bolgegundem.com

ogunhaber.com

en.wikipedia.org

gazeteduvar.com.tr

shiftdelete.net

timesnownews.com

manset.de

abcgazetesi.combottom of page