top of page

Kod Bilmeden Uygulama Yapmak Mı ? 😲

Merhaba değerli site takipçilerimiz . Değişen ve gelişen dünyamızda günden güne yeni teknolojiler gelişirken kodlama bilmek veya kodlamaya ilgi duymak kaçınılmaz olacaktır . Ancak kodlama öğrenmek çok zorlu bir süreçtir kodlama bilmeden uygulama yapmayı belki de aranızda araştırıp öğrenmiş veya daha önce hiç duymamış kişiler olabilir sorun değil bu yazımız bilen ve bilmeyen herkese kodlama bilmeden uygulama yapmanın nasıl olacağı hakkında bilgi verecek.KODULARKodular ile neler yapılabilir, ücretli mi?

Kodular, tamamen ücretsizdir . Uygulamanıza reklam eklerseniz, komisyon alabileceğini söylemektedir.

Açıklama tam olarak şöyle:

İngilizce : “Kodular Creator is FREE. However, if you include ads in your apps to monetize them, we will take a little commission from your earnings.” Türkçe : “Kodular Creator ücretsizdir. Ancak uygulamalarınızdan para kazanmak için reklam eklerseniz kazançlarınızdan biraz komisyon alacağız.”


Son gelen güncellemelerle beraber siteyi ücretsiz olarak her ne kadar kullansanız da para kazanma uzantıları , sınırsız sayıda proje , hızlı onaylar gibi özellikler için sizde aylık 3.50 $ ~ 64,76 bir para istemektedirler.


Peki Kodular ile ne tür uygulamalar yapılabilir? Aslında Android programlama ile yapılabilecek uygulamaları yapabilirsiniz.Kodlara çok fazla müdahale edemediğiniz için fazla fonksiyonel olmasını bekleyemeyiz fakat eğer nasıl kullanıldığını öğrenirseniz, sunduğu özellikler, eklentiler ile beraber çok basit bir şekilde, sürükle bırak yöntemi ile kodlama bilmeden, basit bir şekilde aklınızdaki uygulamaları yapabilirsiniz.Kodular eğitimi ve nasıl kullanılacağı

Siteyi doğru bir şekilde kullanmak için en iyi yöntem deneyimlemektir. Özellikle yazılım konusunda kendi başınıza deneyimlemeye çalışmak, öğrenmek için daha kalıcı bir yöntemdir. Ayrıca kendi başınıza tahmin edemeyeceğiniz konularda doğru Google aramaları yaparak, sitenin community kısmına sorular sorarak basit bir biçimde öğrenebilirsiniz. Ayrıca Kodular konusunda YouTube’da Türkçe eğitimler veren kanalları da takip edebilirsiniz.

Kodular, basit bir şekilde ekrana bir şeyler yerleştirmenizi, daha sonra yapboz benzeri bir ekranda işlevleri birinirine bağlayarak işlemler gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Ayrıca Kodular’ın Google Play Store’daki uygulaması, uygulama yapmak için değil, site üzerinden yaptığınız uygulamaları yine aynı site üzerinden test et seçeneeğinden QR kod tarayarak veya ekrandaki kodu girerek uygulamayı telefonunuzda test etmeye yaramaktadır.


Kodular Yönetici Paneli

Uygulamalarınızı yukarıda görseli bulunan açık veya koyu temayı kullanarak site üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Panelde Türkçe dil seçeneği de mevcuttur ancak halihazırda panelin kimi yerlerinde Türkçe'ye çevrilmemiş kelimelerle karşılaşmanız mümkün burada da Google veya farklı platformlardan çeviri desteğini alabilirsiniz.Paneldeki bazı ögeleri anlamanız için Kodular sizlere herhangi bir ögenin üzerine gelince bu ögenin ne işe yaradığını açıklayan bir uyarıyla yanıt veriyor bu sayede başka kaynaklara gitmeden panel üzerinden ihtiyacınız olan ögeyi öğrenip , uygulayabilirsiniz.Kaynakça :

community.kodular.io

kodular.io

genelpara.com

translate.google.com


bottom of page